تیم ملی هندبال بانوان ایران در دومین بازی خود در مرحله مقدماتی مسابقات قهرمانی هندبال زنان جهان در دانمارک برابر آلمان با نتیجه 45 بر 22 شکست خورد. نیمه اول این دیدار نیز با نتیجه 25 بر 12 به سود آلمان به پایان رسید.

 آلمان تجربه 25 حضور در مسابقات قهرمانی جهان را دارد و در این بین در مسابقات سال 1993 در نروژ قهرمان شده است. 3 برنز و دو مقام چهارمی در مسابقات قهرمانی جهان از جمله افتخارات این تیم است.

تیم ملی هندبال زنان کشورمان در نخستین دیدار خود جمعه شب برابر لهستان با نتیجه 35 بر 15 شکست خورد. شاگردان قانع در آخرین دیدار خود دوشنبه شب از ساعت 19:30 برابر ژاپن به میدان می‌روند.

مینا وطن پرست، هانیه لک، آرزو محمدی، ساناز رجبی، مائده عشاقی، فاطمه مریخ، ستاره رحمانیان، اسراء زندی، آرزو کیانی آرا، بهار ایزدگشب، عطیه شهسواری، زهرا فقیهی، نسترن گودزری فراهانی، فاطمه خلیلی بهفر، حدیث نوروزی و مهربان بدوی 16 بازیکنی هستند که ترکیب تیم ملی هندبال کشورمان را در مسابقات قهرمانی جهان تشکیل می‌دهند. 

الهام سلوکی (سرپرست)، غلامعلی اکبرآبادی (مشاور فنی)، خدیجه قانع (مربی) و اکرم حبیب لو (فیزیوتراپ) کادرفنی تیم ملی هندبال بانوان هستند.

بیست و ششمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی زنان جهان از 9 تا 26 آذر به میزبانی سه کشور دانمارک، سوئد و نروژ برگزار می شود.

source

توسط