به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، رادیو معارف با پخش برنامه رادیویی “دفترخونه” در حالی به تبیین اسناد لانه جاسوسی می‌پردازد شاید مخاطبی که با نام این برنامه مواجه شود فکر کند قرار است با برنامه‌ای درباره ازدواج و شاید مشکلات حقوقی روبرو شود. اما همه‌چیز با طنز پیش می‌رود و مخاطب را به دل اسناد جاسوسی می‌برد. 

به گفته سازندگان این برنامه، «دفترخونه» با نگاهی طنز به اتفاقات مهم دوره‌های تاریخی گوناگون ایران عزیز می‌پردازد. حسن حیدرزاده طراح و تهیه کننده این برنامه در تلاش است تا با بررسی اسناد لانه جاسوسی وقایع مهم تاریخی گوناگونی را به زبان طنز بیان کند.

او می‌گوید: هدف از این شکل برنامه‌سازی، عمومی‌سازی مطالعه اسناد لانه جاسوسی برای مخاطبان و تشویق اندیشمندان و فرهیختگان به بررسی این اسناد است. این برنامه به لطف، همت و تلاش عوامل سازنده توانسته آمار بالایی از مخاطبان را به دست آورده و به واسطه تماس‌ها و پیامک‌های مخاطبان با روابط عمومی سازمان صداوسیما(162) اتفاق افتاده است. 

بنابر گزارشی که صداوسیما اعلام کرده برنامه «دفترخونه» رادیو معارف از حیث تعداد تماس و پیامک آمار بسیار بالاتری از برنامه‌های مختلف تلویزیونی از جمله پاورقی، طبیب، مکث و … داشته است.

کارشناسان حوزه تاریخ معاصر و تاریخ انقلاب در گفت‌وگو با مسئول دفترخونه، ابعاد ناگفته اسناد لانه جاسوسی را بیان و تحلیل می‌کنند. استاد قاسم تبریزی، استاد خسرو معتضد و خانم میرمرعشی در بخش کارشناسی با دفترخونه همکاری دارند.

دفترخونه به تهیه‌کنندگی حسن حیدرزاده، نویسندگی آقایان علی حجتی‌زاده، حسن حیدرزاده و خانم‌ها نازنین صاحبی و منیره‌سادات موسوی، بازیگری آقایان محمدجواد محمدی، حسن حیدرزاده و خانم مهسا زمانی در قالب مستند جُنگ تولید و روزهای شنبه ساعت 9 صبح از رادیو سراسری معارف پخش می‌شود.

انتهای پیام/

source

توسط