به گزارش خبرگزاری تسنیم، وحید تاج خواننده شناخته شده موسیقی ایرانی در تازه‌ترین اجرایش، با همراهی گروه تنبورنوازان طرز به سرپرستی و آهنگسازی فرشید کاکاوند، 14 آذر در سالن فرهنگسرای ارسباران روی صحنه می‌روند.

فرشید کاکاوند سرپرست گروه «تنبورنوازان طرز» می‌گوید: این گروه از سال 1381 شکل گرفت و تا کنون کنسرت‌های متعددی در شهرهای مختلف ایران روی صحنه برده‌ایم و در جشنواره‌ها و رویدادهای بسیاری هم شرکت کرده‌ایم. از سال 1396 همکاری ما با وحید تاج آغاز شد که ثمره این همکاری انتشار آلبوم «سِحر سَحر» است.

وی ادامه می‌دهد: کنسرت «سِحر سَحر» اجرای بخشی از قطعات آلبومی به همین نام و البته چند قطعه‌ی تازه‌ی دیگر است.

کاکاوند که آهنگسازی قطعات کنسرتِ «سِحر سَحر» را به عهده دارد، می‌گوید: تلاش کرده‌ام تا در آهنگسازی قطعات ردپای موسیقی مقامیِ تنبور به گوش مخاطب برسد. آقای وحید تاج هم این قطعات را به بهترین شکل ممکن خوانده است.

این نوازنده تنبور درباره بخش‌های کنسرت پیش‌رو تاکید می‌کند: کنسرت ما در دو بخش اجرا می‌شود که در بخش اول سازهای تنبور، سه‌تار، تنبک و عود روی صحنه می‌آیند و در بخش دوم تنبورنوزان به ما اضافه می‌شوند.

وی ادامه می‌دهد:‌ در کنسرت «سِحر سَحر» اشعاری از مولانا، حمید عابدیها و ابوسعیدابوالخیر را اجرا می‌کنیم.

کاکاوند درباره حضور سازهای کوبه‌ای در این کنسرت می‌گوید: بخش کوبه‌ای در این اجرا، با رویکردی خاص عمل می‌کند؛ به گونه‌ای که بخش کوبه‌ای برای همراهی قطعات تنظیم شده است. یعنی کوبه‌ای‌ها در این قطعات نقش مهمی دارند و براساس جملات مشخصی که دارند کار را پیش می‌برند.

وی درباره تمرین‌های «تنبورنوازان طرز» تاکید می‌کند: این گروه قبل از شیوع ویروس کرونا تمریناتش را برای اجرای صحنه‌ای آغاز کرد که قرار بود دو اجرا در تالار وحدت داشته باشیم که با شیوع ویروس کرونا این اجراها لغو شد. بعد از کرونا باز هم گروه را جمع کردیم و قرار شد اجرایمان را سال گذشته روی صحنه ببریم که متاسفانه باز هم به دلیل اتفاقات سال گذشته، این اجرا هم برگزار نشد.

کاکاوند می‌گوید: در یک سال گذشته «تنبورنوازان طرز» به طور مداوم در حال تمرین برای اجرای پیش‌رو بوده است.

 کنسرت سِحر سَحر به آهنگسازی فرشید کاکاوند و خوانندگی وحید تاج، 14 آذر 1402 در سالن فرهنگسرای ارسباران روی صحنه می‌رود.

در این اجرا وحید کاکاوند نوازنده سه‌تار، شیدا حبیبه وند نوازنده عود، رشید کاکاوند، پارسا نظری و آوات کاکاوند نوازندگان تنبک، محمود ملکی نوازنده دف، علی ثقفی، آیسان حسینیان و نسترن حکاکیان نوازندگان بِندیر خواهند بود.

همچنین ملینا دولتی، حیدر حیدری، سید مهران آمالی، پویا یگانه، مجید شهسواری، الهام باطبی، خزان باطنی، مصطفی افشاری عارف، سید رسول رضوی داور، علی نجفی جهانی، حسام الدین جهانی، شهرام رفیعی، علی پیرهادی، عرفان حسنی و سعید طلائی به عنوان تنبورنواز در این اجرا روی صحنه خواهند رفت.

انتهای پیام/

source

توسط