به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، فیلم سینمایی «بر زلال مهتاب» ازجمله آثاری است که سال 1401 پروانه ساخت خود را به تهیه‌کنندگی مجید صدیقی از سازمان سینمایی دریافت کرده اما هنوز روند تولید آن آغاز نشده است. برای بررسی  وضعیت تولید این اثر سینمایی به سراغ رهبر قنبری، کارگردان فیلم رفتیم و شرایط ساخت «بر زلال مهتاب» را از این سینماگر جویا شدیم.

رهبر قنبری، نویسنده و کارگردان سینما درباره روند تولید آخرین فیلم سینمایی خود به خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم گفت: فعلاً به دلیل مشکلات مالی، نتوانسته‌ایم کار را کلید بزنیم و برای ساخت فیلم به دنبال سرمایه‌گذار هستیم.

او با اشاره به دشواری‌هایی که بخش خصوصی برای تولید آثار سینمایی مستقل با آن مواجه است، بیان کرد: یکی از چالش‌های همیشگی بخش خصوصی که به‌ویژه در سال‌های اخیر به دلیل افزایش هزینه‌های تولید، تشدید شده است، چالش تهیه سرمایه و حمایت‌های لازم برای ساخت فیلم است. بنیاد سینمایی فارابی در برخی دوره‌ها کمک‌هایی به سینماگران بخش خصوصی می‌کرد تا بتوانند فیلم‌هایشان را بسازند اما در سال‌های اخیر این کمک‌ها هم قطع شده است.

قنبری افزود: فیلم‌نامه «بر زلال مهتاب» را در دوره مدیریت قبلی بنیاد سینمایی فارابی به مسئولین بنیاد ارائه دادم اما هیچ پاسخ و نتیجه‌ای نگرفتم. نمی‌دانم در دوران حضور آقای زین‌العادین، تغییری در این زمینه رخ خواهد داد یا نه.

این کارگردان درباره ژانر فیلم سینمایی «بر زلال مهتاب» گفت: این فیلم جزو آثار سینمای نوجوان قرار می‌گیرد و به نظر من، سینمای نوجوان با سینمای کودک، متفاوت است و نباید این دو را با یکدیگر خلط کرد؛ چراکه  اساسا جهان کودک و جهان نوجوان تفاوت‌های بنیادین بسیار زیادی با هم دارند. من علاقه زیادی به جهان نوجوانان دارم؛ زیرا جهانی دوگانه میان بزرگسالی و کودکی محسوب می‌شود و به اعتقاد من، شاعرانگی دلچسبی دارد.

فیلم سینمایی «بر زلال مهتاب» روایتی گیرا از ساختمانی قدیمی است که به پیرمردی درگذشته تعلق داشته و پس از مرگ پیرمرد، این ساختمان به عنوان ارث به پسرش رسیده است. پسر پیرمرد که پیش از مرگ پدرش به اروپا سفر کرده و خانه را به سرایدار سپرده است، پس از مدتی به دلیل مشکلات مالی و گرانی در اروپا تصمیم می‌گیرد که خانه قدیمی‌شان را بفروشد اما در ادامه، اتفاقات متفاوتی رقم می‌خورد.

انتهای پیام/

source

توسط