به گزارش ایلنا، کامران قاسم‌پور گزینه اول وزن 92 کیلوگرم برای شرکت در مسابقات جهانی 2023 بلگراد بود که به دلیل آسیب‌دیدگی از ناحیه کشاله ران و ناآمادگیِ پس از آن، شرکت در این رقابت‌ها را از دست داد و امیرعلی آذرپیرا نفر دوم وزن 97 کیلوگرم چرخه انتخابی تیم ملی، جایگزین او در این وزن شد.

دارنده دو نشان طلای وزن 92 کیلوگرم جهان که برای حضور در المپیک پاریس باید تغییر وزن داده و به یکی از دو وزن 86 یا 97 کیلوگرم برود، برای شرکت در لیگ برتر با تیم هوتن قائمشهر قرارداد بست و البته باتوجه به غیبت در بلگراد، سهمیه ملی‌پوش هم محسوب نمی‌شد.

همانطور که پیش‌بینی می‌شد، کامران قاسم‌پور باوجود عقد قرارداد با تیم هوتن، این تیم را در مهم‌ترین مرحله از لیگ که فردا در سالن هفت‌تیر برگزار می‌شود، همراهی نخواهد کرد.

او عصر امروز وزن‌کشی نکرد تا هوتن با دیگر کشتی‌گیران مدعی‌ای که در اختیار دارد، ارنج خود را برای مصاف با تیم دانشگاه آزاد در نیمه‌نهایی و پس از آن فینال یا رده‌بندی ببندد.

اگر تصمیم دیگری دقیقه نود در خصوص عدم حضور این کشتی‌گیر در مسابقه گرفته نشود، زمان قطعی شدن وزن المپیکی او در چرخه انتخابی 2024، باید مسابقات قهرمانی بزرگسالان کشور باشد که دهه سوم آذر ماه در مازندران برگزار می‌شود.

در غیاب کامران قاسم‌پور، باشگاه هوتن از حسن یزدانی و محمدرضا شاکری که به تازگی کتف‌شان را جراحی کرده‌اند دعوت به عمل آورده که در مرحله پایانی لیگ برتر در کنار این تیم و تماشاگر کشتی‌های نیمه‌نهایی و فینال باشند.

 انتهای پیام/

source

توسط