بدون تصویر

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مناف هاشمی دبیرکل کمیته ملی المپیک در مراسم تجلیل از مدال‌آوران بازی‌های آسیایی اظهار داشت: در افتتاحیه و اختتامیه بازی‌های آسیایی دیدیم که میزبان‌های واقعی شهرداران بودند و عمده بار بر دوش حوزه مدیریت شهری بود.سهرابیان: پیش‌بینی ما از نظر ریاضی در بازی‌های آسیایی درست بود

وی افزود: کسب موفقیت در میادین بین‌المللی نشان از تلاش کشور و ورزشکاران و فدراسیون‌ها و حوزه‌های استعدادیابی است که خروجی آن از طریق اعزام به بازی‌های آسیایی و المپیک نمایان می‌شود. امیدوارم این حمایت‌هایی که امروز آغاز شده است را در المپیک پاریس هم داشته باشیم و شهرداران سایر شهرها نیز از این کار الگو بردارند. اکثر استان‌ها نیز در تلاش هستند تا این برنامه را برگزار کنند.

هاشمی عنوان کرد: دختران ما در شرایط نابرابر نسبت به سایر رقبا در مسابقات حاضر شدند و تعداد آنها در مقایسه با رقبا کمتر بود. بانوان ما رکورد زدند و اولین و آخرین مدال ما توسط بانوان کسب شد.

دبیرکل کمیته ملی المپیک گفت: ورزشکاران ما در پنج رشته تاریخ‌سازی کردند‌. البته دولت، وزارت ورزش و شهرداری حمایت زیادی کردند. این رشته‌ها بعضا با حمایت خسروی‌وفا و کیومرث هاشمی اعزام شدند. هیچ وقت تصور نمی‌شد شطرنج طلا بگیرد. بعد از شکست ژاپن در تنیس روی میز، 130 شهروند ژاپنی این اتفاق را تبریک گفتند. در ژیمناستیک هم کسی فکر نمی‌کرد این رشته به مدال نزدیک شود. همچنین از عملکرد دوچرخه سواری و اسکیت نباید غافل شد. در کنار آن برخی رشته‌ها مانند کشتی، ووشو و تکواندو و … بار مدال‌آوری کاروان را به دوش کشیدند.

انتهای پیام/

source

توسط