عرضه خودرو از مرداد ماه محدود شد

صنعت ماشین: رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو تهران گفت: از ۲۰ اردیبهشت ماه کاهش قیمت خودرو شروع شد که تا پایان شهریور هم ادامه داشت اما از مهر ماه به این سو قیمت خودرو ۱۰ تا ۱۵ درصد افزایش یافته است.

به گزارش صنعت ماشین،

 سعید موتمنی در مورد وضعیت بازار خودرو اظهار کرد: بازار خودرو نسبت به اخبار بسیار حساس است و اخبار منفی و مثبت بر این بازار اثر خود را می‌گذارد؛ بر همین اساس هم به دلیل نوسانات ارزی، عدم واردات و عرضه خودرو منطبق با انتظارات و محدودیت عرضه خودروهای داخلی، روند کاهشی قیمت خودرو که از 20 اردیبهشت ماه شروع شده بود از مهر ماه به این سو متوقف شد.

رئیس اتحادیه فروشندگان و نمایشگاه داران خودرو تهران افزود: در واقع از 20 اردیبهشت تا شهریور ماه قیمت خودرو میانگین 15 تا 30 درصد کاهش یافته بود اما از مهر ماه به این طرف قیمت خودرو به طور متوسط 10 تا 15 درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه بازار خودرو همچنان راکد است، گفت: البته از مرداد ماه به این طرف عرضه خودرو محدود شد و شرکت‌ها خودروی کمتری به بازار تزریق کردند که همین امر از جمله عوامل اصلی توقف روند کاهشی قیمت خودرو محسوب می‌شود.

موتمنی تصریح کرد: به عنوان نمونه خودروی کوییک 20 اردیبهشت ماه 385 میلیون تومان بود که تا 338 میلیون تومان هم پایین آمد اما قیمت این خودرو هم اکنون 346 میلیون تومان شده است. کوییک R اردیبهشت ماه 400 میلیون تومان معامله شد اما در ادامه 342 میلیون تومان شد و هم اکنون 350 میلیون تومان قیمت خورده است.

رئیس اتحادیه فروشندگان و نمایشگاه داران خودرو تهران گفت: قیمت خودروی رانا که اردیبهشت ماه 640 میلیون تومان بود تا 493 میلیون تومان هم کاهش یافت اما هم اکنون 520 میلیون تومان شده است. دنا توربو دستی هم 824 میلیون تومان بود که تا 742 میلیون تومان پایین آمد و هم اکنون 795 میلیون تومان است.

source

توسط