در دیدار آلکمار برابر نایمخن از هفته دهم لیگ اردویژه هلند، باس دوست، مهاجم هلندی نایمخن، که یک گل و یک پاس گل نیز در این بازی ثبت کرده بود، در دقیقه ۸۸ ناگهان بیهوش شد و به زمین افتاد. این بازیکن ۳۴ ساله بی‌حرکت بر روی زمین بود که داور بازی را متوقف کرد و به تیم پزشکی دستور داد که به زمین بیایند.

پس از ورود تیم پزشکی، بازیکنان به دور او حلقه زدند و اجازه شکار هیچ تصویری از وضعیت ناراحت‌کننده باس دوست، به دوربین‌های داخل ورزشگاه ندادند. این حرکت آن‌ها که تمجید اهالی فوتبال را به دنبال داشت، یادآور لحظه‌ای بود که کریستین اریکسن، در بازی دانمارک-فنلاند در یورو ۲۰۲۰ دچار سکته قلبی شد.

پس از چند دقیقه، کادر پزشکی باس دوست را از زمین خارج کردند و بلافاصله به بیمارستان انتقال دادند. بازی هم تا اطلاع ثانوی متوقف و اعلام شد که در زمان دیگری برگزار می‌شود. باشگاه نایمخن پس از لحظاتی خبر داد که حال این مهاجم ۳۴ ساله خوب و در حال بهبود است.

پس از این اتفاق عکس و پیامی از این بازیکن در صفحه رسمی باشگاه منتشر شد مبنی بر اینکه «حالم خوب است. کمک‌هایی که در زمین دریافت کردم فوق‌العاده بودند. الان در بیمارستان هستم و احساس خوبی دارم. از حمایتتان متشکریم.»

source

توسط