رئیس سازمان وظیفه فراجا گفت: خدمت سربازی در برخی مناطق ۱۴ ماه و در برخی مناطق همچون مناطق مرزی، محروم و … که از نظر نیروهای مسلح عملیاتی محسوب می‌شود، حداقل ۱۵ ماه است.

به گزارش تجارت‌نیوز، سردار تقی مهری، رئیس سازمان وظیفه فراجا در یک برنامه تلویزیونی درباره سربازهایی که مجوز خدمت سربازی ۱۴ ماهه دارند، اظهار کرد: ۸۷۵۰ کیلومتر مرز زمینی، آبی و… داریم که سربازان درآن مناطق درحال خدمت هستند. سربازان در برخی مناطق ۱۴ ماه و در برخی مناطق همچون مناطق مرزی، محروم و … که از نظر نیروهای مسلح عملیاتی محسوب می‌شود، میزان خدمتشان حداقل ۱۵ ماه است.

وی ادامه داد: در برخی مناطق نیز میزان خدمت ۱۸ و ۲۱ ماه است که این مناطق عادی و معمولی خدمت سربازان بود و از ۲۴ ماه به ۲۱ ماه کاهش یافته است. نکته مهم این است که افرادی که در مناطق بومی برای خدمت سربازی هستند مدت زمان خدمت ۲۱ ماه و در غیر این صورت ۱۸ ماه است.

رئیس سازمان وظیفه فراجا در پایان تصریح کرد: بر اساس طرح ابلاغ شده جدید، بومی و غیربومی بودن افراد یعنی اگر فاصله محل سکونت فرد با محل یگان زیر ۲۰۰ کیلومتر باشد بومی و اگر فاصله بالای ۲۰۰ کیلومتر باشد، غیربومی محسوب می‌شود.

منبع: ایسنا

 

source

توسط