به نظر مایکروسافت دو هفته بعد از خرید اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard)، ساختار رهبری بخش گیمینگ خود را تغییر داده است.

طی آخرین اخبار به دست آمده، مت بوتی (Matt Booty)، اکنون به سمت ریاست محتوای گیم و استودیوهای زیر دست مایکروسافت ارتقا یافته و در کنار آن سارا باند (Sarah Bond)، ریاست ایکس باکس و تحت نظر داشتن تمامی بخش‌های مرتبط با سخت افزار و نرم افزار ایکس باکس را عهده‌دار شده است. همچنین در بخش تبلیغات این شرکت کریس کپوسلا (Chris Capossela)، بعد از ۳۲ سال کار به عنوان مدیر ارشد بازار یابی، از این شرکت جدا شد.

این تغییرات به این معناست که اکنون مت بوتی رهبری و گسترش بخش گیمینگ مایکروسافت از جمله بتسدا (Bethesda) و زنیمکس (ZeniMax) را به عهده خواهد داشت. او در آینده جلوی ساخت عنوان‌هایی مانند Redfall را خواهد گرفت.

همچنین سارا باند طی این سال‌ها در پشت صحنه تاثیر زیادی بر رشد و ارتقای مایکروسافت داشته و اکنون با رهبری تیم سخت افزاری و نرم افزاری ایکس باکس، همه‌ را گرد هم خواهد آورد تا کنسول‌‌های آینده این شرکت را تولید کنند. در نهایت، تا انتهای سال میلادی جاری، بابی کوتیک (bobby Kotick)، رئیس Activision Blizzard، از این شرکت جدا خواهد شد.

در پایین می‌توانید جدولی را مشاهده کنید که ترکیب جدید تیم مایکروسافت را نشان می‌دهد:

همچنین مایکروسافت تغییرات زیادی را در تیم تبلیغاتی خود نیز انجام داده است که بیشتر تمرکز آن‌ها بر هوش مصنوعی، کاربرد آن در ویندوز و سرعت بخشیدن به پروسه‌های آن خواهد بود.

source

توسط