رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی از صدور ۱۲۸ هزار مجوز مشاغل خانگی در هفت ماهه امسال خبر داد و گفت: اگر به دنبال مردمی کردن اقتصاد هستیم، مشاغل خانگی یکی از بهترین بسترها برای تحقق این هدف است.

آزیتا همتیان در گفت‌وگو با ایسنا، درباره آخرین آمار صدور مجوزهای مشاغل خانگی و آمار ایجاد فرصت‌های شغلی در بخش خانگی گفت: در هفت ماهه اخیر بیش از ۸۵ هزار شغل خانگی ایجاد و ۱۲۸ هزار مجوز مشاغل خانگی صادر شده است.

وی ادامه داد: طی دو سال گذشته و از ابتدای شروع دولت سیزدهم تا امروز آمار اشتغال در حوزه مشاغل خانگی به رقم ۲۵۰ هزار شغل رسیده است و با توجه به آنکه هدفگذاری امسال ما ایجاد ۱۵۰ هزار شغل خانگی است، بنا داریم که به سهم ۱۵ درصدی مشاغل خانگی از بازار کار و ایجاد یک میلیون فرصت شغلی در سال برسیم.

رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی وزارت کار تصریح کرد: تا هفت ماهه امسال بیش از ۸۵ هزار فرصت شغلی در بخش مشاغل خانگی به وجود آمده و در نیمه دوم سال نیز این هدف محقق خواهد شد و به احتمال بسیار از آن عبور کنیم زیرا سال قبل که هدفگذاری ما ایجاد ۱۰۰ هزار شغل خانگی بود به عدد ۱۰۳ هزار شغل دست پیدا کردیم.

همتیان با اشاره به تغییر نگاه و رویکرد به حوزه مشاغل خانگی اظهار کرد: تا قبل از این سوابق نشان می‌دهد که در حوزه مشاغل خانگی نگاه فرودستی را شاهد بودیم، دولت‌ها حمایتی نداشتند و اعتبارات بانکی پایین بود ولی اکنون از نمایندگان مجلس تا استانداران برای توسعه مشاغل خانگی دغدغه دارند؛ به نحوی که در بسیاری از استان‌ها با تاکیدی که در خصوص جذب منابع مشاغل خانگی و پرداختی‌ها صورت گرفته تقاضا برای افزایش سهم اعتبارات مشاغل خانگی بیشتر شده است.

وی گفت: اگر به دنبال مردمی کردن اقتصاد هستیم، مشاغل خانگی یکی از بهترین بسترها برای تحقق این هدف است. مشاغل خانگی مزایای بسیاری دارند که می‌توان از این رویکردها و مزیت‌ها برای مردمی کردن اقتصاد و درجهت اصلاح الگوی مصرف، تولید ملی و داخلی و رونق تولید استفاده کرد. شعاری که دبیرخانه در دو سال گذشته در پیش گرفته “هرخانه یک تولید” است و هر خانواده ایرانی می‌تواند در خانه خود با رویکردهای مشاغل خانگی به یک تولید خانگی برسد.

انتهای پیام

source

source

توسط